Kesme odağı ve malzeme arasındaki ilişki

Kesme odağı ve malzeme arasındaki ilişki

Ocak 31, 2022 FİBER LAZER HABERLER 0

Kesme odağı ve malzeme arasındaki ilişki

Fiber lazer kesimin avantajlarından biri, ışının yüksek enerji yoğunluğudur. Kesim sırasında odak noktası çok küçük olacak ve kesme yarıkları dar olacaktır.

Odağın konumu farklıdır ve uygulanabilir koşullar farklıdır.

Aşağıdakiler üç farklı durumdur.

1. İş parçasının yüzeyinde kesme odağı.

0 odak uzaklığı olarak da adlandırılır. Bu modda, iş parçasının üst ve alt yüzeylerinin düzgünlüğü genellikle farklıdır. Genel olarak, odak noktasına yakın kesme yüzeyi nispeten pürüzsüzken, kesme odağından uzaktaki alt yüzey pürüzlü görünür. Bu mod, gerçek uygulamadaki süreç gereksinimlerine dayanmalıdır.

2. İş parçasına odaklanın.

Negatif odak uzaklığı olarak da adlandırılır. Kesme noktası, kesme malzemesinin üzerinde konumlanmıştır. Bu yöntem esas olarak yüksek kalınlıktaki malzemeleri kesmek için uygundur. Ancak bu yöntemin dezavantajı, kesme yüzeyinin pürüzlü olması ve yüksek hassasiyetli kesim için pratik olmamasıdır.

3. İş parçasının içindeki kesme odağı.

Pozitif odak uzaklığı olarak da adlandırılır. Odak malzemenin içinde olduğundan, kesme hava akımı büyüktür, sıcaklık yüksektir ve kesme süresi biraz daha uzundur. Kesmeniz gereken iş parçası paslanmaz çelik veya alüminyum çelik olduğunda, bu modu benimsemek uygundur.

Kullanıldığında fiber lazer kesme makinesi , operatörler gerçek ihtiyaçlarına göre esnek bir şekilde ayarlayabilir. Herhangi bir sorununuz varsa, Robart Laser size cevap vermekten memnuniyet duyar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?