Fiber lazer kesim makinesi nasıl seçilir

Fiber lazer kesim makinesi nasıl seçilir

Ocak 6, 2023 FİBER LAZER HABERLER 0
lazer kesim makinası nasıl çalışır

Fiber lazer kesim makinesi nasıl seçilir

cnc fiber lazer kesim makinesi
mekotek lazer

Günümüzde birçok metal işleme işletmesi, işleme işini sürdürmek için fiber optik lazer kesim makinesini kullanmayı seçecektir. Ancak birçok metal lazer kesim makinesi marka ürünler olgunlaşmamış ve kalitesi çok kötü. Dahası, pazarı genişletmek ve bir fiyat savaşı uygulamak için bazı üreticiler hem konfigürasyonda hem de satış sonrasında küçülecek ve böylece tüketicilerin çıkarlarına zarar verecektir. 

Ancak bu kadar çok metal lazer kesim makinesi üreticisinin olduğu pek çok sektörde nasıl tercih yapmalıyız? Aşağıdaki ROBART LAZER size bazı tavsiyelerde bulunacaktır, umarız size yardımcı olur.

Fiber lazer kesim makinesi satın almanın ana noktaları aşağıdaki gibidir:

1. İşletmeler tarafından işlenen malzeme ve işletmelere yönelik talep kapsamı

Öncelikle işimizin kapsamını düşünmeliyiz: Hangi metal malzemelerle çalışacağız? Metal malzemelerin kalınlığı nedir? Metal malzemelerimiz ne boyutta? Ve bunun gibi faktörler. Ardından ekipmanın lazer gücünü ve çalışma masasının boyutunu seçin. 

Şu anda piyasadaki lazer kesim makinesinin gücü 500W-12000W arasındadır ve çalışma masasının genel boyutu müşterilerin ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

1. Lazer kesim Makinesi üreticisinin ön seçimi

Talebi tanımladıktan sonra, makinenin performansını ve temel parametrelerini görmek için pazara gitmemiz veya lazer kesim makinesini satın alan meslektaşlarımıza gitmemiz gerekiyor. 

Ardından, erken aşamada iletişim kurmak ve prova yapmak için güçlü ve tercihli fiyat ile birkaç üretici seçin. Numuneler ihtiyacınızı karşılayabilirse, daha sonraki aşamada, makinenin fiyatı, makinenin eğitimi, ödeme yöntemi vb.

metal kesim
metal-lazer-kesim-makinesi-video

3. Fiber lazer kesim makinesinin ana kısmı

Lazer kesim makinesinin bazı önemli parçaları, makinenin genel performansını etkiler ve onu seçerken ve satın alırken buna da dikkat etmeliyiz. Fiber lazer kaynağı, lazer kesim kafası, servo motor, ray kılavuzu, soğutma soğutucusu ve diğer parçaların tümü lazer kesim makinesinin kesim hızını ve doğruluğunu doğrudan etkiler, bu yüzden buna dikkat etmemiz gerekir. Hepsi ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa, seçim için iyi bir makine olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?